Jakie są zalety korzystania z korków pneumatycznych?

Dodano:2022-08-25

Prace kanalizacyjne mogą być wykonywane za pomocą odpowiednich urządzeń. Kiedy jest konieczność zablokowania i uszczelnienia studzienek i rur kanalizacyjnych, w celu przeprowadzenia modernizacji lub napraw, stosowane są korki pneumatyczne. Ich konstrukcja jest mocna i elastyczna, więc zapewnia wytrzymałość oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Czym są korki pneumatyczne?

Korki pneumatyczne umożliwiają zablokowanie przepływu wody i ścieków, podczas konserwacji rur i studzienek kanalizacyjnych oraz usuwania awarii.  Wykorzystywane są do wykonania prób ciśnieniowych. Są bardzo istotnymi elementami, bo zapewniają szczelność.  Mocna konstrukcja oraz elastyczność gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, oraz wytrzymałość. W ofercie firmy Handel Maszynami Budowlanymi Marcin Reczuch znajdziemy niezawodne i niezwykle trwałe korki pneumatyczne w różnych rozmiarach, kształtach, a także wartościach ciśnienia zasilania. Dzięki temu zamkniemy przewody o zróżnicowanych kształtach oraz średnicach. Produkty spełniają odpowiednie normy. Nowe korki pneumatyczne montuje się wyjątkowo szybko i sprawnie.

Jakie są zalety korzystania z korków pneumatycznych?

Korki pneumatyczne stosowane są w przemyśle, budownictwie i w ratownictwie. Bardzo często występują problemy z przepływem cieczy w instalacjach wodno-kanalizacyjnych oraz produkcyjnych. Kiedy pojawiają się awarie, niezbędna jest naprawa, ale bez blokady cieczy, nie byłoby możliwe przeprowadzanie prac. Uszczelnienie pozwala szybko i bezpiecznie przywrócić działanie urządzeń. Korki pneumatyczne używane są bez sprzętu i narzędzi czy też sprzętu, a ich założenie trwa kilka minut. Produkowane są z materiałów odpornych na działania czynników atmosferycznych, środków chemicznych i niskich temperatur. Wytrzymują do 80°C. Wykonywane są zazwyczaj z gumy i kauczuku, ale są dodatkowo wzmacniane kordem kevlarowym lub stalowym. Nowe korki pneumatyczne gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.